A parlament emelte a rendőrök és a katasztrófa­elhárítók bérét

2026. június 18., 19:13 , 1317. szám

A Legfelső Tanács 269 szavazattal elfogadta a 6506-1. számú törvényjavaslatot, amely megerősíti a mentők és rendőrök szociális garanciáit – jelentette az Ekonomicsna Pravda (EP) Ihor Klimenko belügyminiszterre hivatkozva június 10-én.

A törvényjavaslat a létminimum tízszeresével (körülbelül 33 280 hrivnya) megegyező minimális hivatali alapbért állapít meg. Emellett a jogszabály a szolgálati idő után járó bónuszok rendszerének és a kifizetések szerkezetének korszerűsítéséről is rendelkezik.

A Nemzeti Rendőrségről szóló törvény korábban nem tartalmazott garanciákat a rendőrök pénzügyi ellátmányára, csak annyit írt elő, hogy azt a beosztás, a speciális rang, a rendőrség kötelékében töltött szolgálati idő, a szolgálat intenzitása és feltételei, a képesítések, a tudományos fokozat vagy cím alapján határozzák meg.

Az EP emlékeztet, május 5-én a Legfelső Tanács Rendészeti Bizottsága rendkívüli ülésén jóváhagyta a 6506-1. számú törvényjavaslatot. A dokumentumot 2022-ben nyújtották be a Radának, és 2025. március 12-én fogadták el első olvasatban azzal a feltétellel, hogy módosítják, mielőtt második olvasatban is tárgyalnák.

 (pszv/epravda.com.ua)