Ismét lángolt a börvingesi szeméttelep

2026. június 19., 11:50

Tűz keletkezett a szilárd hulladéklerakóban az Ungvári járásban található Börvinges községben.

A helyszínre az ungvári 3. számú állami tűzoltó- és mentőegység vonult ki, amelynek sikerült lokalizálnia a tüzet, majd teljesen eloltani azt.

A tűz következtében mintegy 150 négyzetméteren égett el a hulladék. Személyi sérülésről nem érkezett jelentés, a keletkezési okot és az anyagi károk mértékét szakértők vizsgálják.

A katasztrófavédelem ismét felhívta a figyelmet a hulladéklerakók megfelelő karbantartásának fontosságára. A hatóságok szerint az üzemeltetőknek biztosítaniuk kell a tűzvédelmi szabályok betartását, a terület folyamatos ellenőrzését, valamint a hulladék megfelelő takarását és az illetéktelen belépés megakadályozását.

(ko.net.ua/VV)