Egyre közelebb a bajnoki címhez az ETO

2013. április 19., 02:00 , 640. szám

A listavezető Győr döntetlenre végzett a Videotonnal az NB I. rangadóján, így megtartotta tizenkét pontos előnyét a fehérváriak előtt, ugyanakkor tíz pontra növelte előnyét a második MTK előtt.

A forduló rangadóján az első félidőben a Videoton játszott fölényben, a vendégek sok helyzetet dolgoztak ki a győri kapu előtt, ám a legnagyobb ziccereket is elhibázták. A hazaiak csak ritkán jutottak el a vendégek 16-osáig, ennek ellenére Varga Roland egy szép kontra végén előnyhöz jutathatta volna csapatát.

Szünet után a Győr rendezte a sorait, és lényegesen jobb játékot mutatott be, így érdekes, változatos futballt hozott a második félidő. Gyurcsó látványos elfutása után vezetést szereztek a vendégek: a szélső jobbról belőtt labdáját Tóth Balázs helyezte a jobb sarokba. A hazaiak azonnal tudtak válaszolni, egy jobb oldali szabadrúgást Kamber lőtt a hálóba.

A folytatásban mindkét oldalon kimaradtak a helyzetek, így maradt a döntetlen, ami egyértelműen Pintér Attila együttesének kedvez, hiszen a két együttes között megmaradt a tizenkét pont különbség a tabellán.

NB I., 23. forduló: Győri ETO FC–Videoton 1-1 (0-0), DVSC-TEVA–Egri FC 3-0 (1-0), MTK Budapest–Szombathelyi Haladás 0-1 (0-1), PMFC-Matias–Lombard Pápa Termál FC 2-0 (1-0), Ferencváros–FGSZ Siófok 4-2 (1-1), Kecskeméti TE Phoenix Mecano–Újpest FC 1-0 (0-0), Kaposvári Rákóczi–Budapest Honvéd 1-2 (1-0), MVM Paks–Diósgyőri VTK 1-0 (1-0).

A tabella: 1. Győri ETO FC 51 pont, 2. MTK Budapest 41, 3. Videoton FC 39, 4. Ferencváros 38, 5. DVSC-TEVA 36, 6. Budapest Honvéd 32, 7. MVM Paks 32, 8. Diósgyőri VTK 31, 9. Szombathelyi Haladás 30, 10. Kecskeméti TE Phoenix Mecano 30, 11. Kaposvári Rákóczi 29, 12. Újpest FC 28, 13. PMFC-Matias 28, 14. Lombard Pápa Termál FC 23, 15. Egri FC 12, 16. FGSZ Siófok 10.