Ukrajnában egyre ritkábban szerelik a személygépkocsikat HBO-val
Júliusban a HBO 1229 személygépkocsin jelent meg hivatalosan (csak a Belügyminisztérium szolgáltató központjai által regisztrált átalakításokat figyelembe véve). Ez 16,8%-kal több, mint júniusban, de jelentősen, 41,8%-kal kevesebb, mint 2024 júliusában – jelentette az Ekonomicsna Pravda az Autópiac-kutató Intézetre hivatkozva augusztus 27-én, szerdán.
Elemzésükből kitűnik, hogy a Toyota vezet azon márkák között, amelyeket gázpalackkal szerelnek fel. Ugyancsak az élmezőnyhöz tartoznak a Jeep, a Hyundai és a Nissan – többnyire az USA-ból származó, szintén „atmoszférikus” motorokkal felszerelt változatok.
Ezzel szemben a VAZ, amely egykor a ZAZ/Daewoo termékekkel együtt vezette ezt a rangsort, hamarosan kikerül a top tízből – jósolják az elemzők.
A szakértők szerint az egyes márkák átlagos életkora, amelyeket gázkeverékkel való működésre alakítottak át, a következő:
Jeep — átlagosan 7 év
Toyota — 12
Nissan — 12
Ford — 12
Mitsubishi — 14
Hyundai — 14
Renault — 16
Volkswagen — 17
Skoda — 18
VAZ — 25
A tanulmány szerint az egyes modellek közül a Nissan Rogue végzett az élen, majd a Skoda Octavia és a Mitsubishi Outlander következett.
(epravda.com.ua/Kárpátalja)



