Két kárpátaljai is hazatért az orosz fogságból

2026. május 17., 09:27

Pénteken egy újabb fogolycsere zajlott Ukrajna és Oroszország között. Ezúttal 205 ukrán tért haza a fogságból.

Miroszlav Bileckij, a Kárpátaljai Megyei Katonai Közigazgatási Hivatal elnöke szerint május 15-én két kárpátaljai szabadult. Egyikük az Ukrán Fegyveres Erők Tengerészgyalogságánál, a másik a Nemzeti Gárdánál szolgált.

„Gratulálunk a hazatéréshez! Mielőbbi találkozást kívánunk a rokonaival!” – írta a megye vezetője.

A fogságból pénteken visszatért ukrán védők többsége 2022 óta volt fogságban. A fogságból szabadult kárpátaljaiak – Mihajlo Macanyin és Sztepan Poljak – hamarosan találkozhatnak családjukkal és barátaikkal.

(pmg.ua/RV)