Két kárpátaljai is hazatért az orosz fogságból
Pénteken egy újabb fogolycsere zajlott Ukrajna és Oroszország között. Ezúttal 205 ukrán tért haza a fogságból.
Miroszlav Bileckij, a Kárpátaljai Megyei Katonai Közigazgatási Hivatal elnöke szerint május 15-én két kárpátaljai szabadult. Egyikük az Ukrán Fegyveres Erők Tengerészgyalogságánál, a másik a Nemzeti Gárdánál szolgált.
„Gratulálunk a hazatéréshez! Mielőbbi találkozást kívánunk a rokonaival!” – írta a megye vezetője.
A fogságból pénteken visszatért ukrán védők többsége 2022 óta volt fogságban. A fogságból szabadult kárpátaljaiak – Mihajlo Macanyin és Sztepan Poljak – hamarosan találkozhatnak családjukkal és barátaikkal.
(pmg.ua/RV)



