Egy gyerek online játék miatt vagdalta magát össze
Kárpátalján a mentős csapat egy többszörös vágott sebekkel küzdő gyermeket mentett meg, aki egy veszélyes online játék utasításait követve sérült meg.
A 600. számú mentőcsapat sürgősségi hívásra érkezett egy gyermekhez, akin önkárosítás következtében többszörös vágott seb volt. A helyszínen az orvosok elállították a vérzést, ellátták a sebeket, steril kötést helyeztek fel, és elvégezték a szükséges orvosi intézkedéseket. A gyermeket stabil állapotban szállították kórházba további kezelésre.
A tragédia oka egy online játék során kapott utasítás volt. A szakértők hangsúlyozzák: ma már egyes játékok, kihívások és a hálózaton zajló kommunikáció veszélyes tartalmat tartalmazhat, vagy kockázatos viselkedésre ösztönözheti a gyermekeket.
Az orvosok felhívják a szülők figyelmét: fontos tudni, hogy mi érdekli a gyermeket, mivel játszik és kikkel kommunikál online. A riasztó jelek – visszahúzódás, hirtelen hangulatingadozások, önkárosítás nyomai vagy riasztó kijelentések – nem hagyhatók figyelmen kívül. Az időben történő beszélgetés, támogatás és szakemberhez fordulás életet menthet.
(Facebook/RV)



