Egy autóbusz és két teherautó is elütött egy gyalogost Lemberg megyében
Halálos kimenetelű közúti baleset történt Lemberg megyében, amelyben életét vesztette egy 38 éves gyalogos. A férfit előbb egy busz ütötte el, majd két teherautó – jelentette a westnews.info augusztus 20-án, csütörtökön.
A baleset még augusztus 18-án, este 10 óra 20 perc körül történt a Kijev–Csap országúton, Brodi közelében, a Zolocsivi járásban.
A rendvédelmi tisztviselők tájékoztatása szerint a Scania busz volánja mögött ülő 44 éves drohobicsi lakos elütött egy 38 éves zolocsivi járási gyalogost.
Az ütközés ereje a férfit átdobta a szembejövő forgalom sávjába. Ott egymást követően két teherautó ütötte el: egy MAZ 54408-as, amelyet egy 48 éves Zsitomir megyei lakos vezetett, és egy Renault Premium, amelynek volánjánál egy 68 éves Rivne megyei lakos ült.
A gyalogos a helyszínen belehalt a baleset következtében elszenvedett sérüléseibe.
A Lemberg megyei rendőrség közlekedési bűncselekmények kivizsgálásával foglalkozó osztályának nyomozói büntetőeljárást indítottak a közúti közlekedés szabályainak vagy közlekedési eszközök üzemeltetési szabályainak járművezetők általi halált okozó megsértése miatt.
(westnews.info/Kárpátalja)



