Pénteken, január 26-án 11 óra 30 perckor érkezett a bejelentés a hegyimentő-szolgálat ügyeleti részlegére, hogy a Nagybereznai járásban a Kraszija hegyen síelés közben megsérült egy 18 éves Lemberg megyei turista.
Egy nap alatt két lopási ügyet derített fel az Ungvári Járási Rendőrség. A nyomozók megállapították, hogy Császlóc község iskolájából egy 35 éves férfi és 25 éves élettársa lopott el két laptopot.
A sajnálatos eset még január 23-án történt, ám a gyermeket csak január 26-án szállították a kórházba. A Nagyszőlősi Járási Kórház jelentése szerint a gyermek testének 20%-a égett meg.
A beregszászi temetőben egy akasztott férfi holttestére bukkantak.
A sajtóorgánumok információi szerint a hatóságok megerősítették, miszerint a holttesten nem találtak erőszakos halálra utaló nyomokat, a férfi öngyilkosságot követett el.
Ungváron, az Egyetemi (Universzitetszka) utcán lévő egyik faházban tűz ütött ki január 25-én – közölte a Rendkívüli Helyzetek Állami Szolgálatának (DSZNSZ) kárpátaljai kirendeltsége.
A Nagyszőlősi járásban verekedés alakult ki két kislány között. Egyikük kórházba került. A lányok a tiszaújlaki iskola tanulói – olvashatjuk a mukachevo.net hírportálon.
Egy temetőben próbáltak meg elrejteni mintegy 4500 doboz cigarettát azok a csempészek, akik a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) pénzügyőrei láttán hátrahagyták a mintegy 6 millió forint értékű árut.
A Kárpátaljai Magyar Kulturális Szövetség újraindítja jogsegélyvonalát!
Amennyiben magyarsága miatt bárkit atrocitás ér, segítséget kérhet a KMKSZ által újraindított jogsegélyvonalon minden hétköznap 8.00-tól 17.00 óráig (közép-európai idő szerint) a +380959192802-es mobilszámon.