Titánok
Sorozatajánló
Végtelennek tűnik a képregények kínálata, amelyekből filmet, sorozatot lehet forgatni. Ám a rajzokat nem minden esetben volna indokolt néhány dimenzióval megemelni. Ha pedig mégis így tesz a gyártó, nem biztos, hogy minden esetben folytatnia kellene. Nemrég érkezett meg a Netflixre a Titánok című amerikai sorozat harmadik évada.
A Titánok (eredeti cím: Titans) 2018-tól vetített amerikai websorozat, amelynek alkotói Akiva Goldsman, Geoff Johns és Greg Berlanti. Producere Robert Ortiz. A Television gyártásában készült, forgalmazója a Warner Bros. Műfaját tekintve akciófilm-sorozat, kalandfilm-sorozat, sci-fi-sorozat és filmdrámasorozat.
A 11 epizódból álló első évad 2018. október 12-től volt elérhető a DC Universen, míg a 13 epizódból álló második évad 2019. szeptember 6-tól. A DC megújította a sorozatot egy harmadik évadra, amelynek 2020-ban kellett volna megjelennie Amerikában. A Titánokban bemutatott karakterek később megjelentek a DC Universe Doom Patrol című sorozatában, habár a sorozatban külön történetet kaptak.
Jól indult, de erős visszaesés volt tapasztalható a sorozaton. Olykor kifejezetten élvezetes, epizódonként olykor érthető is. Nem csoda, hiszen Akiva Goldsman olyan forgatókönyveket jegyez, mint A Da Vinci-kód, Én, a robot, Angyalok és démonok, Legenda vagyok, vagyis a drámai feszültségteremtéssel nincsen gondja. De az írói munkát hamar átengedte másoknak, a második évadból is csupán a nyitórészt vállalta be, amit meg lehet érezni a történet vezetésén. Ráadásul olyan hősökkel dolgozik a Titánok, amire elsőre minden DC Comics-rajongó felkapja a fejét még akkor is, ha valójában ikonikus hősök – Batman, Wonder Woman, Superman – mellékszereplői válnak főhőssé. Mert jó tudni, hogy a háttérben, az árnyékban is vannak olyanok, akikre számíthatunk, ha bajba kerülnénk.
Érdekes a sorozat, sok szuperhőssel, akiknek vannak háttértörténeteik, csak valamiért kihagyják őket a sorozatból. Amikor belevágtam az ígéretesnek tűnő sorozat vizuális követésébe, akkor elég gyakran kellett rákeresnem a szereplőkre az online tudástér ládáiban, mert nem mindig értettem, hogy ki kinek a fia-borja, és miért olyan az a valaki, amilyen.
A fő cselekménynek nem nevezhető történetszál közepén Robin, vagyis a Robinok állnak: miért hagyja el az első Robin az apafigurának korántsem nevezhető Batmant (bár erre sem kapunk választ a sorozatban), miért szervez be rögtön új csatlóst magának a denevérember, amikor az előző helye még ki sem hűlt, és milyen személyiségfejlődésnek is csupán jóindulatból nevezhető eseményhalmazon megy át a fő Robin, aki idővel Éjszárnnyá avanzsál.
A vegyes kritikák ellenére az IMDb-n a sorozat 7,6-es értékelést kapott. Könnyed szórakozásra alkalmas, feltéve, ha nem vár tőle személyes megváltó katarzist a néző. Jó szórakozást kívánok hozzá!
FS