„A tulajdonos csak fix időre hajlandó felvenni a munkásait, hogy azok ne hagyhassák ott a munkahelyüket mindjárt azután, hogy kitanulták a szakmát. Törvényes ez?”
„Ismerősöm a lakást a szüleitől kapta ajándékba, még a házassága előtt. Az esküvő után ebben a lakásban éltek a férjével hét éven át. Amikor elváltak, a volt férj magának követelte a lakás felét, mondván, ő újíttatta fel azt a saját pénzén. Mit fog ítélni a bíróság?”
„Ismerősöm külföldi gimnáziumba íratta a gyerekét. A volt férje közölte, hogy a külföldi iskola luxus, amihez neki esze ágában sincs hozzájárulni, éppen elég tartásdíjat fizet. Ráveheti a bíróság az apát, hogy állja a gyerek tanulmányi költségeit?”
„Egyik barátom azt hallotta, hogy autó vásárlásakor kérni kell az eladótól a felesége hozzájárulását az eladáshoz. Igaz ez? Mi van, ha valaki úgy kötött szerződést, hogy nem tudott erről?”
„Idős hozzátartozóm külföldön halt meg, egyetlen fia nem jöhet haza, hogy felkeresse a közjegyzőt az itteni örökség ügyében. Én Kárpátalján élek, elmehetek a nevében a közjegyzőhöz?”
„Aki iszik a munkahelyén, azt mindjárt el kell bocsátani? Semmi figyelmeztetés, megrovás? Meg sem kell kérdezni az embertől, hogy munka közben ivott-e, vagy utána? A dolgozónak ilyenkor nincsenek jogai?”
A Kárpátaljai Magyar Kulturális Szövetség újraindítja jogsegélyvonalát!
Amennyiben magyarsága miatt bárkit atrocitás ér, segítséget kérhet a KMKSZ által újraindított jogsegélyvonalon minden hétköznap 8.00-tól 17.00 óráig (közép-európai idő szerint) a +380505435317-es mobilszámon.