2009. július 10., 10:00 , 443. szám
Az Ukrán Nemzeti Bank 2010-től kivonja a forgalomból a régi típusú 10 és 20 hrivnyás bankjegyeket. A jegybank vonatkozó rendelete szerint az 1994-95-ös, illetve a 2000. évi kibocsátású bankókat még 2010. január elseje után is el kell fogadni mindenütt hivatalos fizetőeszközként, ám a kiadásukat a nevezett dátum után már kategorikusan betiltják.
Tovább »