Nagypaládon a tavaszi árvizet követően 103 házat ítéltek bontásra. A kárfelmérés után 86 család döntött az építkezés mellett, s mára szinte valamennyien túl vannak az alapozáson.
Csak a balgák hihetik, hogy a vándornépek sokaságából véletlenül választódott ki hét törzs, hogy évszázados megpróbáltatások után megtelepedjen Európa közepén, kereszténnyé váljon, és államot alapítson, miközben birodalmak, népek söpörtettek le a történelem színpadáról.
A tizedik század 997-es évében meghalt a magyarok fejedelme, Géza, és helyébe fia, István lépett, aki megalapította az európai Magyarországot. Nehéz, vesződséges munka volt, kemény anyagból faragta művét az immár megkoronázott király.
Második alkalommal rendeztek falunapot a kisdobronyi futballpályán a helyi tanács és a KMKSZ alapszervezete jóvoltából. A helybéli lakosság és a környező falvak apraja-nagyja számára jó alkalom volt ez a találkozásra, szórakozásra, kikapcsolódásra a betakarítás után.
Minden városközpontnak van egy meghatározott része, jellegzetes találkozóhelye, ahol „minden út összefut”. Ez lehet egy hídfő, sétány, esetleg régi toronyóra, melynek közelében gyakran látni egymásra váró embereket. Szolyva központjában egy 400 éves tölgyfa tölti be ezt a szerepet.
Benében vasárnap millenniumi emléktáblát avattak a KMKSZ és a BMKSZ alapszervezetei, valamint a helyi községi tanács szervezésében. Az eseményre a helyi általános iskola udvarán került sor, ahol ezentúl e tábla emlékeztet a Szent István-i állam megalapításának 1000.
A vasárnap a nyugodt pihenés napja. Nem kell munkába rohanni, az ebédet is együtt, ráérősen, a szépen megterített asztalt körülülve fogyaszthatja el a család. De lássuk, mennyibe is kerül egy vasárnapi ebéd 4 személyre.
Idén először rendeztek Jurta-tábort Salánkon kívül Tiszapéterfalván is, mintegy 100 gyermek részvételével. Kárpátalja szinte minden pontjáról érkeztek ide gyerekek, akik főként a millenniumi rajzpályázat és az irodalmi vetélkedők győztesei közül kerültek ki.
Szerdán kerékpárral indult Bátyúból Barkaszóba az 1984-es születésű B. I., ám úticélját nem érte el. A lányt ezután többé senki sem látta, csak az a személy, aki a Bátyú és Szernye közötti szemétdomb mellett két nappal később rátalált a holttestére.
Július 27. és augusztus 5. között került sor a felvidéki XXVII. Országos Honismereti Kerékpártúrára, melyen idén kilenc kárpátaljai sportoló képviselte vidékünket.
Idén második alkalommal rendezte meg a Kárpátaljai Magyar Tanárképző Főiskola Hallgatói Önkormányzata az elsőéves hallgatók „avatóünnepségét”, a gólyatábort.
Az elmúlt vasárnap 160 szavazati joggal bíró lakó részvételével tartottak falugyűlést Asztélyban az önálló községi tanács megalakításának ügyében.
A Kárpátaljai Magyar Tanárképző Főiskola megalakulása óta problémát jelent a hallgatók elszállásolása. Az albérletek alaposan megterhelik a diákzsebeket, és persze kollégiumi élmények nélkül egyébként sem teljes a diákélet.
Az 1800-as évek második felében Gyertyánliget egy része pusztító tűzvész martaléka lett. Miután sikerült felépíteni a hamuvá vált otthonokat, a falu közössége úgy döntött, építenek egy kápolnát, amit a tűzoltók védszentjének, Szent Flóriánnak ajánlanak.
Ukrajna függetlenségének első éveiben a híres kárpátaljai szanatóriumokat és az üdülőhelyeket is jobbára a túlélési törekvések jellemezték, de néhány intézménynek mára sikerült kialakítani egyéni profilját, megtalálni helyét a piacon és megnyernie egy szűkebb-szélesebb vendégkör biz
Ungvártól néhány kilométerre van egy falu, Kisgejőc, melynek nincs vasútállomása, busz is ritkán jár arra. Lakóinak száma alig 800, iskolája mégis bizonyítéka annak, hogy „az Élet él, és élni akar”.
A Kárpátaljai Magyar Kulturális Szövetség újraindítja jogsegélyvonalát!
Amennyiben magyarsága miatt bárkit atrocitás ér, segítséget kérhet a KMKSZ által újraindított jogsegélyvonalon minden hétköznap 8.00-tól 17.00 óráig (közép-európai idő szerint) a +380505435317-es mobilszámon.