A Magyar Sportújságírók Szövetsége (MSÚSZ) idei kongresszusát Nyíregyházán tartotta hétfőn és kedden. A hagyományoknak megfelelően a kétnapos esemény első napján kitüntetéseket adtak át a szakma legjobbjainak.
A kárpátaljai FC Minaj Labadarúgó-akadémia U–13 és U–16-os korosztályai ezentúl Lettország második legnagyobb városában, Daugavpilsben folytatják képzésüket. A döntést a hadiállapot bevezetése indokolta.
A Skócia–Ukrajna mérkőzést elhalasztják, vagyis a csapatok márciusban biztosan nem játszanak rájátszást a 2022-es labdarúgó-világbajnokságra való kijutásért.
Idén már a 13. Kárpát-medencei Egyetemek Kupáját (KEK) rendezte meg a Budapesti Egyetemi Atlétikai Club (BEAC) a Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE) társszervezésében.
Ukrajnának 5 versenynapot követően összesen 19 érme van: 6 arany, 8 ezüst és 5 bronz. Az ukránok ezzel az eredménnyel a harmadik helyen állnak az éremtáblázaton.
Andrij Sevcsenko, az FK Dinamo Kijev, az AC Milan és a Chelsea egykori támadója erőteljes hangvételű nyilatkozatot adott ki az Ukrajna és Oroszország közötti „igazi háború” kapcsán, a befejezést szorgalmazva.
A Kárpátaljai Magyar Kulturális Szövetség újraindítja jogsegélyvonalát!
Amennyiben magyarsága miatt bárkit atrocitás ér, segítséget kérhet a KMKSZ által újraindított jogsegélyvonalon minden hétköznap 8.00-tól 17.00 óráig (közép-európai idő szerint) a +380959192802-es mobilszámon.